Kako postupiti u slučaju pokojnika na području Općine Legrad?

11.12.2015.

U slučaju pogreba dolazi se u Općinu Legrad radi  dogovora za ukop u grobno mjesto u jednom od groblja na području Općine. Ukoliko već postoji grobno mjesto, pokojnik se može ukopati u isto. Za osobe koje nisu bile vezane ili nisu živjele na području Općine Legrad plaća se dodatna naknada. Prilikom prijave općini su potrebni slijedeći podaci: ime i prezime pokojnika, OIB, datum, mjesto i uzrok smrti, te datum ukopa. Ukoliko je pokojnik bi korisnik grobnog mjesta, tada se grobno mjesto prepisuje na nasljednika.  Općina Legrad angažira osobe koje vrše iskop grabe,  polaganje lijesa i čišćenje mrtvačnice. Cijena kompletne usluge je 1250,00 kuna. Osobe zadužene za spomenute poslove ne vrše podizanje nadgrobne ploče, bez prethodnog dogovora sa obitelji pokojnika.