U potresu stradala crkva Presvetog Trojstva u Legradu

12.01.2021.

Tokom potresa koji je pogodio područje Banovine, dodatno je oštećena crkva Presvetog Trojstva u Legradu. Crkva koja je građena u 18. stoljeću te obnavljana nekoliko puta kroz povijest. S obzirom na starost i trošnost, potres je ovaj put bio prejak te oštetio balkon i svodove.

Velečasni Silvio Košćak, pregledao je crkvene prostore, sa statičarom i predstavnikom Varaždinske biskupije, na temelju čega je zaključeno da crkva više nije pogodna za vjerska okupljanja. Sav vrijedni inventar morat će se premjestiti iz crkve kako bi se pristupilo sanaciji oštećenja. Temeljem dogovora velečasnog Košćaka i svećenice Evangeličke crkvene općine Legrad Davorke Horvat, vjerski obredi u nedjeljom i blagdanom održvati će se u evangeličkoj dvorani Elim u Legradu. Ostala misna slavlja održavati će se u kapeli Svetog Augustina na farofu.

Više informacija o ovoj temi možete pronaći na facebook stranici Župe Legrad i Đelekovec:

https://www.facebook.com/zupalegrad