U Legradu održan Dan reformacije

30.10.2023.

U evangeličkoj crkvi u Legradu, dana 29. listopada 2023. godine, održana je centralna proslava Dana reformacije, kao spomendan na 31. listopada 1517. godine kada je Martin Luther, zakucao 95 teza na vrata nunberške crkve. Misno slavlje prevodio je biskup Branko Berić u pomoć domaće župnice Davorke Horvat i brojnih drugih svećenika pristiglih iz svih dijelova Republike Hrvatske. Izravni prijenos osigurala je Hrvatska radiotelvizija - HRT. Osim brojnih vjernika događaju su nazočni bili Darko Koren, župan Koprivničko-križevačke županije, Ivan Sabolić, općinski načelnik Općine Legrad i Verica Rupčić, predsjednica Povjerenstva za ravnopravnost spolova Koprivničko-križevačke županije te predstavnici DVD Legrad i KUD Zrin Legrad.

Nakon misnog slavlja druženje je nastavljeno u Evangeličkom kulturnom centru Elim.

Foto: Evangelička crkva Legrad