Službeno otvoreno Reciklažno dvorište u Legradu

04.05.2021.

Dana 3. svibnja 2021. godine otvoreno je Reciklažno dvorište u Legradu.

Reciklažnim dvorištem Legrad upravljat će koprivnički Komunalac. Ugovor o upravljanju potpisan je od strane Ivana Sabolića, općinskog načelnika Općine Legrad i Nataše Tetec, predsjednice Uprave Komunalca. Na ovaj način povećat će se postotak odvojenog prikupljanja otpada i smanjiti količina otpada koji se odlaže na odlagalište i divlje deponije.

Potpisivanju ugovora i otvorenju Reciklažnog dvorišta Legrad prisustvovao je i gradonačelnik Koprivnice, gospodin Mišel Jakšić, koji je pohvalio visok postotak recikliranja odvojenog otpada u Koprivničko-križevačkoj županiji.

Na reciklažnom dvorištu otpad mogu besplatno odložiti fizičke osobe, mještani Općine Legrad i vlasnici/posjednici nekretnina na području općine (uz predočenje važeće isprave).Korisnici reciklažnog dvorišta dužni su sortirati otpad te isti odložiti u odgovarajuće spremnike prema ključnim brojevima otpada, prije čega će se svaka vrsta vagati.

Do slijedećeg tjedna odvojeni otpad se će se moći dva puta tjedno odvoziti na reciklažno dvorište.