Radove na novoj školi u Legradu obišli župan Darko Koren i zamjenik župana Ivan Pal

21.07.2016.

U srijedu, 20. srpnja radove na novoj osnovnoj školi u Legradu obišao je županijski vrh, župan Darko Koren, dožupan Ivan Pal i pročelnica Branka Cuki, općinski načelnik Ivan Sabolić te predstavnici izvoditeljskih radova.

Ukupna vrijednost investicije je oko 17 milijuna kuna, a trenutno se provode radovi vanjskog uređenja okoliša odnosno pripremni i zemljani radovi, kolnička konstrukcija i betonski radovi, prometna signalizacija, ograda, igralište, hortikultura i ostali radovi.

Za zadnju fazu izgradnje Osnovne škole u Legradu Koprivničko-križevačkoj županiji od strane Ministarstva regionalnoga razvoja i fondova Europske unije odobreno 470 tisuća kuna, po Programu održivog razvoja lokalne zajednice.

Očekuje se da će učenici u nove prostore ući početkom nove školske godine, a u tijeku je i nabava sportske opreme, uredskog namještaja kao i potrebna kuhinjska i informatička oprema.