Proslava sv. Antuna u Malom Otoku

16.06.2015.

Prošle je nedjelju (14.06.) u Malom Otoku koji spada pod župu Imbriovec održana  proslava u čast sv. Antuna Padovanskog. Tom je prigodom predstavljen i posvećen kompletno obnovljeni zvonik koji nosi naziv istoimenog sveca. Euharistijsko slavlje predvodio je varaždinski biskup mons. Josip Mrzljak. Iako se u Malom Otoku misa slavi jednom godišnje, župnik Igor Radašić uspio je dogovoriti s pastoralnim vijećem obnovu zvonika koji već stoljećima krasi središte ovog malog mjesta. Općina Legrad isto je sudjelovala u obnovi s donacijom od 10 000 kuna. Uz samu renovaciju zvonika, elektronizirano je zvono te je postavljen reflektor koji crpi energiju na solarni pogon. Biskup je tom prilikom blagoslovio obnovljeni zvonik te kip sv. Antuna koji je dar župnika Igora Radašića mještanima Malog Otoka.

http://www.zupe-kuzminec-imbriovec.hr/