Proslava Nikolinja u Selnici Podravskoj

05.12.2016.

U subotu, 3. prosinca, Udruga žena Selnica Podravska održala je već tradicionalnu proslavu pod nazivom „Nikolinje“. Proslava je to, koja je okupila članice iz dvadeset i tri udruge iz raznih dijelova naše Podravine, a isto tako i članove DVD-a Selnica Podravska te mještane željne dobre zabave.

Program su obogatili Tamburaški sastav Dravski pajdaši i domaći dečki koji su izvedbom „Dijete podravsko“ otvorili proslavu.  Potom je općinski načelnik, Ivan Sabolić, pozdravio prisutne prigodnim govorom.

Naši najmlađi nastavili su recitacijom „Recital o svetom Nikoli“, a Đurđica Milosavljević pročitala je svoju pjesmu „Svetom Nikoli“.

Prvi puta javno se predstavio pjesnik i glazbenik Vjekoslav Blatarić pjesmom „Obločec“ te uglazbljenom pjesmom „Takvi smo Podravci“.

Stihove svoje pjesme „I ti dobro srce imaš“ kazivala je već  poznata spisateljica Nada Tručić.

Do suza nas je nasmijala amaterska glumačka skupina urnebesnim igrokazom „BAKINIH PET TIBETANACA“ autorice Nade Tručić.

Za jelo i pilo pobrinule su se članice Udruge, a plesalo se i pjevalo do dugo u noć.