Predstava Slon bon ton održana u Legradu

28.04.2022.

28. travnja 2022. godine, u Društvenom domu u Legradu održana je predstava za mališane. Organizator je bio Dječji vrtić Dabrić Legrad, a osim njih sudjelovali su i mališani Dječjeg vrtića Iskrica iz Đelekovca, Osnovna škola Legrad i Osnovna škola Mihovil Pavlek Miškina Đelekovec.

Predstava Slon bon ton je priča namijenjena djeci i to o Slonu koji nije znao ništa o bon tonu. Vragolasti majmun i brižna žirafa upoznaju ga s osnovnim pojmovima lijepog ponašanja: pozdravljanje, "tri čarobne riječi" (izvoli, hvala, molim), ponašanje za stolom, u trgovačkom centru uz blagajnicu Gicu, na rođendanu kod Mede, u stanu Slona itd.

Ovaj lutkarski mjuzikl Studia Suncokret, uz vrhunske lutke Jakova Gavrana, a u izvedbi Duška Mucala i njegove vesele songove te brojne scenske efekte, ima za cilj podučiti djecu lijepom ponašanju.

Djeca su uživala u jednostavnoj priči o pristojnom ponašanju te bila aktivno uključena kroz vesele pjesmice.