Potpisan ugovor o nabavi solarnog čamca

04.02.2021.

U utorak, 2.veljače 2021. godine,u sjedištu tvrtke Flammifer potpisan je ugovor o isporuci solarnog čamca za prijevoz posjetitelja. Ugovore su potpisali općinski načelnik Ivan Sabolić i direktor tvrtke Flammifer Goran Žugec. Vrijednost čamca je 487.315,00 kuna, a sličan čamac već se koristi u NP Lonjsko polje. Čamac se nabavlja  kroz projekt Two rivers, one goal II financiranog iz Programa prekogranične suradnje Mađarska - Hrvatska. Isporuka čamca očekuje do 1.svibnja 2021. godine.  Čamac će služiti za vožnju po rijekama Dravi i Muri, a u sklopu projekta organizirati će se najmanje 10 tura za škole, turističke agencije, turističke zajednice i  ostale posjetitelje.  Ulaskom u Schengenski režim plovilo će biti moguće koristiti za komunikaciju s bratskom općinom Ortilos u Mađarskoj te posjete Legradskoj gori.

Nositelj projekta je Općina Goričan, a hrvatski partneri su općine Donji Vidovec i Legrad, dok s mađarske strane partneri EGTS Regije Mura i Općina Totszerdahely. Osim nabavke čamca i organizacije ture, Općina Legrad postaviti će dodatnu urbanu opremu na Halaš Čardi (odmorište za bicikliste, roštilje, klupe), označiti vodene rute (Goričan - Legrad i Sveta Marija -Selnica Podravska- Donja Dubrava- Legrad), te izraditi strategiju razvoj turizma na ovom području. Također, rad dviju djelatnica općine sufinanciran je iz ovog projekta.