Poljoprivrednici i lovci održali zajednički sastanak

03.05.2016.

U nedjelju, 1.svibnja na inicijativu Lovačke udruge Kuna Legrad održan je sastanak između lovaca i poljoprivrednika. Tema sastanka bile su štete od divljači na poljoprivrednim kulturama. Prilikom uvida terena utvrđene su velike štete od jelenske divljači i divljih svinja. Zaključeno je da je zbog postavljanja žice na mađarsku granicu došlo do migracije divljači na područje Općine Legrad, te da divljač u povećanom broju izlazi na poljoprivredne površine. Dogovorene su zajedničke mjere, a to su:

  1. Povećanje broja repelenata i moguća nabava električne ograde
  2. Češći obilasci poljoprivrednih površina
  3. Moguća nabava termovizije
  4. Zajednički nastup prema nadležnim institucijama kako bi se povećala kvota odstrijela divljači

Sastanku je nazočio općinski načelnik Ivan Sabolić te je dao potporu objema stranama u rješavanju problema.