Općina Legrad i Szepetnek potpisali Sporazum o bratimljenju

27.11.2017.

U subotu, 25. studenog 2017. godine u Szepetneku (Mađarska) potpisan je Sporazum o bratimljenju Općine Legrad i Općine Szepetnek. Sporazum je potpisan kako bi se formalizirala suradanja dviju općina i brojnih organizacija na području kulture, sporta, obrazovanja,gospodarstva, turizma, nacionalnih manjina i religije. Sporazum je u četvrtak formalno prihvatilo Općinsko vijeće, a u ime Općine Legrad u subotu ga je potpisao općinski načelnik Ivan Sabolić. U ime Općine Szepetnek sporazum je potpisala načelnica Timea Vlasicsne Ficshl i predsjednik Hrvatske narodne samouprave Sepetnika Zoltan Markacs. Potpisivanju su prisustovale predsjednica Općinskog vijeća Općine Legrad Snježana Kuzmić, zamjenica načelnika Kristina Turk i vijećnici, te predstavnici KUD-a Zrin Legrad.

Nakon potpisivanja sporazuma svi prisutni su se uputili na Festival zborova hrvatske nacionalne manjine koje se odražvao u sportskoj dvorani u Szepetniku. Osim brojnih zborova, tamburašikih sastava i plesnih skupina iz Mađarske, na festivalu su nastupili KUD Zrin i Tamburaški sastav Dravski pajdaši iz Legrada.

Dogovoreno je da će se suradnja nastaviti uzvratnim susretom na kulutrnim i sportskim događanjima u Legradu.