Održana Zelena čistka – jedan dan za čišći okoliš

23.04.2018.

U subotu, 21.travnja 2018. godine povodom Dana planete Zemlje održana je akcija čišćenja okoliša "Zelena čistka - jedan dan za čišći okoliš." Čišćenje okoliša je dio svjetske akcije, koji je organiziran od strane Općine Legrad, LU Kuna Legrad i Ekološke udruge Legrad. Akciji su se pridružili članovi udruga, mještani i zaposlenici općine.

U 9 sati sve sudionike pozdravio je predsjednik LU Kuna Legrad Vladimir Celišćak, a tijek akcije objasnio je općinski načelnik Ivan Sabolić. Jedna ekipa čistila je dio kod Malog Otoka i Čerepane, a druga ekipa očistila je predio Hrastić kod Velikog Otoka.

Ukupno je sakupljeno oko 10 kubičnih metara otpada, a isti će biti prevezen na odlagalište Piškornica. Nakon akcije i zajedničkog slikanja, održan je ručak u lovačkom domu.