Održana edukacija u sklopu akcije “Siguran prijevoz djece u vozilima”

19.03.2018.

U utorak, 13. ožujka, policijske službenice Odsjeka za sigurnost cestovnog prometa Policijske uprave koprivničko-križevačke, održale su edukativno predavanje djeci u dječjem vrtiću Dabrić u Legradu.

U sklopu preventivne akcije „Siguran prijevoz djece u vozilima“ polaznici dječjeg vrtića i male škole, učila su kako se na siguran način mogu prevoziti u vozilima, čemu služi autosjedalica i sigurnosni pojas i koje opasnosti vrebaju ako se na pravilan način autosjedalica i sigurnosni pojas ne koriste. Na demo-sjedalu i autosjedalici grupe I i II tvrtke BeSafe isprobali su kako se djeca ne smiju i kako se trebaju pravilno prevoziti u vozilima. Odgojiteljici i djeci uručene su naljepnice „Dijete u autu“, te brošure udruge Roda – „Autosjedalica, uvijek i bez iznimke“.