Obilježen blagdan sv. Florijana – Dan hrvatskih vatrogasaca 04. svibnja

04.05.2022.

Dan vatrogasaca obilježava se 04. svibnja na blagdan svetog Florijana, zaštitnika vatrogasaca. Prostorije DVD-a Legrad posjetili su polaznici dječjeg vrtića "Dabrić". Predsjednik Krešimir Kotrošić i članovi DVD-a Legrad upoznali su polaznike dječjeg vrtića „Dabrić“ sa poslom i zvanjem vatrogasaca. Pokazali su im muzej i vozila. Mališani su se najviše veselili sirenama i bljeskalicama, iako je bilo nekih koji su se uplašili vatrogasca koji je bio u službenom odijelu za spašavanje sa svom potrebnom opremom. Vatrogasci su pokazali rezanje automobila i objasnili način kako spasiti unesrećenu osoba, kao sudionika automobilske nesreće. Vrtićarci su sa velikom pažnjom slušali i upijali upute vatrogasaca u slučaju izbijanja požara. Naučili su kako se zove koji dio opreme, pa su im i vatrogasci dozvolili da probaju zaštitne kacige. Oduševljenje nisu krili kad su dobili dozvolu da smiju ući u veliko vatrogasno vozilo. Ipak, najzanimljiviji dio je bio pokušaj gađanja boce mlazom vode iz „brentače“.

Obilježavanje dana Svetog Florijana i Dana vatrogasaca ostaviti će poseban utisak, a ponajviše kroz igru do znanja o postupanju u izvanrednim i nepredvidivim situacijama. Zahvaljujemo se dobroj suradnji DVD-a Legrad i dječjeg vrtića „Dabrić“ koja se očituje u koristi za najmlađe. U galeriji pogledajte slike.

Vatrogasna molitva
('Firefighter's Prayer')
Kada dužnost zove Bože, gdje
bijesni vatrena kob,