Načelnik na završnoj konferenciji projekta Eurovelo 13

04.12.2014.

Općinski načelnik Ivan Sabolić sudjelovao je u petak, 28.11. 2014. godine na završnoj konferenciji projekta Eurovelo 13 "Iron Curtain Trail" u mađarskom gradiću Mohaču. Projekt Eurovelo 13 financiran je sredstvima Europske unije, a odnosi se na označavanje biciklističkih staza putevima Željezne zavjese.  Staza se proteže od Barentsovog mora u Finskoj do Crnog mora u Bugarskoj, te ta staza čini 5 posto svih biciklističkih staza u Europi. Sa hrvatske strane u projektu je sudjelovala TZ grada Koprivnice. Staza prolazi kroz mjesto Legrad, a ušće Mure u Dravu valorizirano je kao jedno od najljepših mjesta na cijeloj stazi. Na završnoj konferenciji predstavljeni su projekti i drugih zemalja: Austrije, Makedonije, Grčke, Rumunjske i biciklističkog grada Mohača.