Načelnik na sastanku za organizaciju Kultoroloških susreta u spomen na obitelj Zrinski

03.10.2014.

Općinski načelnik Ivan Sabolić sudjelovao je u ponedjeljak, 29. rujna 2014. godine, na sastanku u Molnarima u Mađarskoj sa temom organizacije Kultoroloških susreta u spomen na obitelj Zrinski. Dogovoreno je da će ove godine domaćin susretu biti Općina Molnari (Mlinarci) u Mađarskoj, a susret će se odvijati u subotu 25. listopada 2014. godine. Započet će Svetom misom, a nastaviti će se svečanim mimohodom kroz mjesto. Poslijepodne je rezrevirano za nastupe kulturno umjetničkih skupina. Kulturološki susreti u spomen na obitelj Zrinski održavaju se svake godine u jednom mjestu gdje su obitavali članovi obitelji Zrinski. Jedne godine se susreti održavaju na mađarskoj strani, a druge na hrvatskoj strani. Općine koje sudjeluju u susretima su Ortilos, Zakanyfalu, Belezna, Mlinarci i Murakerestur sa mađarske strane, te Donji Vidovec, Donja Dubrava i Legrad sa hrvatske strane. Također, od ove godine trebala bi se priključiti Općina Kotoriba. Partner susreta je Vojna akademija Nikola Zrinski iz Budimpešte.