Načelnik i voditeljica JUO sudjelovali na edukaciji za izvještavanje u EU projektima

01.03.2018.

U utorak, 27. veljače 2018. godine u Tehnološko-inovacijskom centru Međimurje u Čakovcu održana je edukacija prijavitelja na program Interreg Hrvatska-Mađarska. Radi se o edukaciji o javnoj nabavi i izvještavanju po odobrenim projektima. Organizator edukacije bili su Agencija za ruralni razvoj i Zajedničko tehničko tajništvo programa Interreg Hrvatska - Mađarska.

Općini Legrad preko programa odobren je projekt Two rivers, one goal zajedno s partnerima: Općina Goričan, Općina Donji Vidovec i EGTC Regije Mura iz Mađarske. Općini Legrad iz ovog projekta dodjeljeno je 81 tisuća eura za postavljanje pristaništa i snimanje promo filma. Projekt traje 20 mjeseci, odnosno od svibnja 2017. do kraja 2018. godine.

Edukaciji su nazočili voditeljica JUO Vesnica Cvetnić koja će unositi podatke u izvještaje i načelnik Ivan Sabolić koji će administrirati izvještaje. Prvi izvještaj biti će tek u ožujku 2018. godine, zbog nadogradnje sustava IMIS.