Ministarstvo gospodarstva izabralo najpovoljnijeg ponuditelja

03.02.2015.

Nakon provedenog javnog nadmetanja Ministarstvo gospodarstva donijelo je odluku o odabiru najpovoljnijeg ponuditelja za istraživanje geotermalne vode u istražnom prostoru geotermalne vode „Legrad-1“ i za dodatna istraživanja geotermalne vode u svrhu davanja koncesije za eksploataciju geotermalne vode na eksploatacijskom polju geotermalne vode „Lunjkovec-Kutnjak“. Za izvođača odabrana je hrvatsko-turska kompanija MB GEOTHERMAL d.o.o. Zagreb. Površina istražnog  prostora geotermalne vode „Legrad-1“ iznosi 2 088,98 ha dok eksploatacijsko polje geotermalne vode „Lunjkovec-Kutnjak“ iznosi 9 997,33 ha. Općina Legrad već je ranije potpisala sporazum sa spomenutom kompanijom  da će im u slučaju dobivanja koncesije biti na usluzi i da će im dati podršku, što se ovom novom odlukom ministarstva i ostvarilo.