Malogranični prijelaz Legrad – Ortilos otvoren po 23. put

31.07.2017.

U nedjelju, 30. srpnja 2017. godine otvoren je malogranični prijelaz Legrad - Ortilos, već 23. godinu za redom. Brojni gosti mogli su s hrvatske strane uživati u specijalitetetima poput vola s ražnja i šarana s rašlji. Na mađarskoj strani posebne poslastice bili su perkelt i mađarska gibanica. Prijelaz preko rijeke Drave odvijao se brodom od 9 sati do 21 sat. U 10,30 održana je Sveta misa na mađarskom jeziku, dok je ista na hrvatskom jeziku započela u 11,30 sati. U 15 sati održano je predstavljanje knjige gosp. Eperjassya i novo izdanje knjiga mađarskog autora Jeno Hallera. Od 17 sati odražavao se kulturno umjetnički program. Zabava je potrajala do dugo u noć s jedne i druge strane obale.

Foto: Marko Posavec / drava.info