Lovci LU “Kuna” Legrad obavili lov i krstili lovkinju

08.01.2018.

U nedjelju, 7. siječnja 2018. godine lovci Lovačke udruge "Kuna" Legrad obavili su tradicionalni lov na području zvano "Selničko." Tom je prilikom odstrijeljeno nekoliko fazana, a većina divljači je prepuštena za neke druge lovove. Na kraju, ovaj tradicionalni lov ipak je bio poseban. Naime, nakon lova održano je lovačko "krštenje" lovkinje Marije Đurkan. Ista je prije nekoliko tjedana odstrijelila svoju prvu divljač, te se sastao lovački sud da ocjeni da li je lovkinja spremna da uđe u lovačku obitelj. Sud je ispitao sve okolnosti odstrijela divljači, te odlučio da će kazniti lovkinju prema tradciji lovaca- udarcima šibe i primiti nju u punpravno članstvo. Prvi dio kazne izvršio je kum lovkinje Damir Varga, koji je sudjelovao u odstrijelu prve divljači, a nakon toga lovkinja je krštena od strane svih lovaca.

Na kraju je održana tradicionalna lovačka veselica i proslava primanja nove članice u društvo.