Jaslička skupina u svojoj prvoj šetnji

24.09.2020.

Uzbudljiv početak jeseni u Legradu je iza nas. A zašto? Polaznici jasličke skupine Dječjeg vrtića Dabrić su prvi dan jeseni obilježili svojom prvom šetnjom kroz legradski park koji je jesen obojala u svoje boje. Odgajateljice su taj topli sunčani dan iskoristile kako bi mališanima približile promjene koje dolaze s novim godišnjem dobom.  U društvu njihove gusjenice osjetili su i vidjeli pravu jesen, suho lišće pod nogama, kestenje i mnoštvo jesenskih boja.

Svaka šetnja je poseban doživljaj, uvijek nešto novo, a kroz aktivnost i veselje potiče dobro raspoloženje kroz djece.

Nedavno se obilježavao i Europski tjedan mobilnosti, a upravo je šetnja jedna od aktivnosti u kojoj djeca dolaze u interakciju s neposrednom prirodnom i društvenom okolinom. Šetnjom potičemo važnu životnu naviku - kretati se treba svakodnevno.