Fašnjik u Legradu

02.03.2022.

Unatoč vremenima u kojima smo bili izolirani i u kojima se društveni događaji nisu održavali , u ponedjeljak točnije 1.ožujka, mnogobrojne mališane, školarce i vrtićke skupine, obradovala je vijest da će se održati Fašnjik ispred stare škole. S veseljem su se odazvali u velikom broju i vrlo zanimljivo maskirani. Zajedničkom inicijativom Udruge žena Legrad, Osnovne škole Legrad i Dječjeg vrtića „Dabrić“ Fašnjik se održao u veselom tonu, uz ples i neizostavne te vrlo ukusne krafne i čaj koje su svi posjetitelji mogli konzumirati besplatno. Članice Udruge žena Legrad i ovaj puta su pokazale zavidne kulinarske vještine, ali i vrlo kreativne maske. Profesorice i učiteljice organizirale su zajedničko maskiranje po razrednim odjelima, dok su nas mališani iznenadili svojim odabirom maski. Šarenila, veselja i dobre volje nije nedostajalo. Mnogi mještani promatrali su ples maškara, iako neki tradicionalni legradski običaji nisu mogli biti održani ovaj puta. U galeriji su dostupne slike događaja. Pridružite nam se i vi sljedeće godine!