Dječji vrtić “Dabrić” posjetio Riječnu školu na Halaš Čardi

19.06.2019.

U utorak 18. lipnja 2019. godine, dječji vrtić "Dabrić" posjetio je Riječnu školu na Halaš Čardi.

Riječna je škola uređena kao dio projekta Prekograničnog programa upravljanja planiranim penta-državnim Rezervatom biosfere "Mura-Drava-Dunav" u sklopu poziva Interreg Danube Transnational Programme. Nositelj projekta je Umweltverband World Wide Fund Osterreich, a partneri su predstavnici institucija iz područja zaštite prirode iz Austrije, Mađarske, Slovenije, Srbije i Hrvatske koji će u svojim zemljama na odabranim pilot područjima provoditi dogovorene aktivnosti. Cilj Riječne škole je širiti među mladima svijest o zaštiti prirode i okoliša, a ujedno promovirati nedovoljno poznate prirodne ljepote i bogatstva. Riječna škola je zamišljena da će djeca ubuduće, uz šumu i rijeku, moći na terenskoj nastavi učiti o važnosti očuvanja prirode i zaštite okoliša.

Kroz Riječnu školu djecu je danas vodila ravnateljica Javne ustanove za upravljanje zaštićenim dijelovima prirode na području Koprivničko - križevačke županije gospođa Željka Kolar u pratnji svoje suradnice Marte Lenac. Pridružio im se i gospodin Tihomir Želimorski koji se bavi izradom igračaka od drva i stolarstvom. Želi tradiciju, prirodu i drvo vratiti u društvo, a najviše među djecu koja su danas svakodnevno zaokupljena modernom tehnologijom. Ovim je putem na zanimljiv i djeci pristupačan način kroz igre i radionice dočarao što je to zaštita prirode i rijetke vrste.