Božićna priredba KUD-a Zrin

27.12.2019.

26. prosinca, već tradicionalno, KUD Zrin održao je Božićnu priredbu u Društvenom domu u Legradu. I ove godine priredili su nam bogat i raznovrstan program. Priredbu je otvorio veliki folklor s izvedbama Snoćka sem ti draga i Navijanje vijenca.

Publiku je nasmijala dramska skupina s igrokazom Krim Team Legrad čiji scenarij potpisuje Jasna Kiš. Ni ove godine nismo bili zakinuti s recitacijama, te su tako svoje tekstove čitali Mirko Vrhovec, Branka Habek, Elizabeta Horvat, Jasna Kiš i Vjekoslav Blatarić. Mali folklor je pokazao kako su predano vježbali s izvedbom Zagorje zelene.

Iznenađenje svima bili su naravno gosti. Vilim Čituš pokazao je svoje umijeće na cimbulama, a Klara i Roko Međimorec predstavili su Gruntovčane na svoj način.

I za kraj veliki folklor je izveo Podravske svate. Nakon programa slijedila je fešta uz tamburaše do dugo u noć.

Hvala svim posjetiteljima što su odvojili štefanjsko večer za KUD Zrin i time pridonijeli da se Božićna priredba izvede.