7. Međunarodna smotra dječjeg folklornog stvaralaštva – “Majci na dar”

20.05.2019.

U sklopu 30. obljetnice KUD-a ˝Donji Vidovec˝ održana je 7.Međunarodna smotra dječjeg folklornog stvaralaštva ˝Majci na dar˝ 19.svibnja u Domu kulture Donji Vidovec.

Na manifestaciji su sudjelovali Dječji vrtić ˝Klinčec˝ Donji Vidovec, KUD ˝Mak˝ Trnovec, KUD ˝Zrin˝ Legrad, KUD ˝Seljačka sloga¨ Donja Dubrava, HKDM Ljubljana te domaćini KUD ˝Donji Vidovec˝ Donji Vidovec.

Smotra okuplja dječja folklorna društva iz Hrvatske i inozemstva s ciljem promicanja dječjeg folklornog stvaralaštva, jačanja interesa i ljubavi djece i mladih prema kulturnom dobru kraja iz kojeg dolaze te sama prezentacija vlastite kreativnosti.

Članovi dječje skupine KUD-a ˝Zrin˝ Legrad sudionici su ove manifestacije od samog početka održavanja. Nakon toliko godina aktivnog druženja s domaćinima može se reći da smo postali već jedna velika obitelj koja dijeli iskustva, odlazi na zajednička putovanja i aktivno se druži kroz cijelu godinu na raznim manifestacijama.

Piše: Suzana Dimač