NAZIV PROJEKTA: EUROPE IS SOLIDARITY: Legrad International Forum of twentyfive communities from ten countries for European solidarity
VODEĆI PARTNERI: Općina Legrad
OSTALI PARTNERI: 22 općine iz 10 europskih zemalja (Italije, Njemačke, Slovenije, Mađarske, Slovačke, Češke, Rumunjske, Srbije, Poljske i Hrvatske)
VRIJEDNOST PROJEKTA: 25.000,00 eura
IZNOS KOJI OTPADA NA PRORAČUN OPĆINE LEGRAD: /
EU SUFINANCIRANJE: 100%
VRIJEME PROVEDBE PROJEKTA: od 14. do 16. lipnja 2019. u sklopu Dana Općine
AKTIVNOSTI NA PROJEKTU: Legrad International Forum će ugostiti 22 općine iz 10 europskih zemalja (Italije, Njemačke, Slovenije, Mađarske, Slovačke, Češke, Rumunjske, Srbije, Poljske i Hrvatske) na program Europa za građane, poglavlje Bratimljenje gradova. U sklopu ovog projekta održat će se rasprave vezane uz solidarnost i jedinstvo; zbližavanje i povezivanje zajednica; učenje tuđih kultura i internacionalne diskusije. Ciljevi zbližavanja različitih zajenica će se postići kroz razne manifestacije: predavanja, diskusije, debate ali i zabavu. Solidarnost i jedinstvo je tema koja će se provlačiti kroz cijeli projekt i biti će vodeća ideja za internacionalno natjecanje u crtanju graffita.