EU projekt – Two rivers one goal

NAZIV PROJEKTA: TWO RIVERS ONE GOAL

VODEĆI PARTNER: EGTS Regije Mura iz Mađarske

OSTALI PARTNERI: Općina Donji Vidovec, Općina Goričan i Općina Legrad

VRIJEDNOST PROJEKTA: 842.285,50 eura

IZNOS KOJI OTPADA NA PRORAČUN OPĆINE LEGRAD: 81.129,00 eura

EU SUFINANCIRANJE: 85%

VRIJEME PROVEDBE PROJEKTA: Projektne aktivnosti traju od 1. svibnja 2017. godine do 30. travnja 2019. godine

AKTIVNOSTI NA PROJEKTU:

1. Uspostava info točke/turističkog centra u Goričanu koji će biti usmjeren na informiranje turista i šire javnosti o novim turističkim proizvodima, organizaciju izložbi i konferencija, promocijunovih turističkih atrakcija i sličnih proizvoda povezanih s područjem Mure i Drave.

2. Uređenje ribnjaka u Goričanu, što obuhvaća uređenje pješačko-biciklističkih staza, postavljanje klupa uz šetnicu, hortikulturno uređenje, izvedbu javne rasvjete, uređenje vanjskog fitnesa na otvorenom uz šetnicu te dječjeg i sportskih igrališta.

3. Uređenje Spomen centra vidovskih zlatara u Donjem Vidovcu te održavanje demonstracija ispiranja zlata

4. Uspostava izložbenog centra i centra za posjetitelje u mjestu Molnári te odmorišta u mjestu Murakeresztúr

5. Nabava čamaca te uređenjesedam pontonskih pristaništana rijekama Muri i Dravi, od kojih će tri biti na području Hrvatske (Legrad, Donja Dubrava, Goričan) i četirina području Mađarske (Tótszerdahely, Semjénháza, Molnári, Letenye). Također, u planu je i uređenjedva spremištaza brodove u Mađarskoj (Tótszerdahely and Semjénháza).

6. Predstavljanjenovog održivog turističkog proizvoda baziranog na vodenom turizmu turističkim zajednicama, drugim turistički orijentiranim organizacijama (snimanje promo filma) te turistima kroz organizirane turističke ture..

7. Definiranje zajedničke marketinške strategije te zajednička promocija novog održivog turističkog proizvoda baziranog na vodenom turizmu.


Promotivni video – “Two rivers one goal”

29.04.2019. U sklopu projekta “Sustainable water tourism along Mura and Drava river”, pod akronimom “Two rivers one goal”, snimljen je trojezični promotivni video koji prikazuje lokacije na kojima su provedene projektne aktivnosti. Aktivnosti u projektu su uključivale: Uspostava info točke/turističkog centra u Goričanu koji će biti usmjeren na informiranje turista i šire javnosti o novim turističkim…

Sastanak u vezi projekta Two rivers, one goal

27.09.2018. Dana 27. rujna 2018. godine u četvrtak u 10:00 sati održan je sastanak u Općini Legrad u vezi projekta Two rivers, one goal. Cilj projekta je razvoj hrvatsko-mađarskog turističkog proizvoda baziranog na održivom vodenom turizmu uz rijeke Muru i Dravu, te stvaranje atraktivne turističke destinacije u pogranično području. Na sastanku su prisustvovali svi partneri u…

Događanja u sklopu projekta “Two rivers one goal”

24.09.2018. Načelnik Općine Legrad Ivan Sabolić 22. rujna 2018. godine sudjelovao je na službenom otvorenju Turističko sportsko rekreacijskog centra uz ribnjak “Šuderica” u Goričanu. Time je gotova prva faza radova na Šuderici. Radi se o projektu pod nazivom “Two rivers one goal” do kojeg je dovelo partnerstvo Hrvatske i Mađarske. 23. rujna 2018. godine održana je…


Načelnik i voditeljica JUO sudjelovali na edukaciji za izvještavanje u EU projektima

01.03.2018. U utorak, 27. veljače 2018. godine u Tehnološko-inovacijskom centru Međimurje u Čakovcu održana je edukacija prijavitelja na program Interreg Hrvatska-Mađarska. Radi se o edukaciji o javnoj nabavi i izvještavanju po odobrenim projektima. Organizator edukacije bili su Agencija za ruralni razvoj i Zajedničko tehničko tajništvo programa Interreg Hrvatska – Mađarska. Općini Legrad preko programa odobren je…