EU projekt – Two Rivers One Goal II

NAZIV PROJEKTA: Sustainable water tourism along Drava and Mura river II, akronim: Two Rivers One Goal II

NOSITELJ PROJEKTA:  Općina Goričan

PARTNERI NA PROJEKTU: Općina Donji Vidovec, Općina Legrad, Općina Tótszerdahely (HU), Mura Region EGTC (HU)

VRIJEDNOST PROJEKTA: 888.876,76 €

SUFINANCIRANJE: 85% EU

VRIJEME PROVEDBE PROJEKTA: od 9. mjeseca 2020. godine, 24 mjeseca

AKTIVNOSTI NA PROJEKTU: izgradnja turističkog objekta u Goričanu, unaprjeđenje umjetnog jezera u Tótszerdahely-u, izgradnja tradicionalnog etnološkog parka u Donjem Vidovcu, nabava solarnog čamca te organizacija turističkih obilazaka (Općina Legrad), postavljanje 8 odmorišta za turiste u Hrvatskoj i Mađarskoj uz rijeke Muru i Dravu u blizini pontonskih pristaništa nabavljenih na projektu „Two Rivers One Goal“, postavljanje pametnih biciklističkih točaka (2 u HR, 1 u HR)


Sastanak projektnih partnera u Legradu -“Two Rivers one Goal II”

29.03.2022. U utorak, 22. ožujka održan je sastanak projektnih partnera vezano za napredak projekta „ Two Rivers one Goal II“ u Društvenom domu u Legradu. Sastanku su prisustvovali Općina Goričan, Općina Legrad, Općina Donji  Vidovec, Općina Tótszerdahely i Europska grupacija za teritorijalnu suradnju- Regija Mura. Projekt „Two Rivers one Goal II“ započeo je u rujnu,2020. te…


Osvojite spust rijekom Dravom solarnim čamcem! – POPUNJENA SVA MJESTA –

10.08.2021. Općina Legrad organizira spust solarnim čamcem 22. kolovoza 2021. godine (nedjelja) s početkom u 10 sati. Spust kreće od navoza za brodove u Donjoj Dubravi a završava na Halasz Csardi u Legradu. Tokom spusta staje se na Dravskom sprudu te je predviđeno vrijeme za kratko osvježenje i kupanje u rijeci Dravi. Sa sobom uzmite piće,…

Općina Legrad predstavila solarni čamac u sklopu Interreg projekta

03.05.2021. U subotu, dana 1. svibnja 2021. godine predstavljen je mještanima i posjetiteljima općine Legrad čamac na solarni pogon nabavljen u sklopu projekta akronima Two Rivers one Goal II, pod nazivom Sustainable water tourism along Mura and Drava River II sufinanciranog iz Interreg V-A Programa suradnje Mađarska-Hrvatska Programa 2014-2020. Čamac je isporučila hrvatska tvrtka Flammifer iz…

Potpisan ugovor o nabavi solarnog čamca

04.02.2021. U utorak, 2.veljače 2021. godine,u sjedištu tvrtke Flammifer potpisan je ugovor o isporuci solarnog čamca za prijevoz posjetitelja. Ugovore su potpisali općinski načelnik Ivan Sabolić i direktor tvrtke Flammifer Goran Žugec. Vrijednost čamca je 487.315,00 kuna, a sličan čamac već se koristi u NP Lonjsko polje. Čamac se nabavlja  kroz projekt Two rivers, one goal…