EU projekt – Two Rivers One Goal II

NAZIV PROJEKTA: Sustainable water tourism along Drava and Mura river II, akronim: Two Rivers One Goal II

NOSITELJ PROJEKTA:  Općina Goričan

PARTNERI NA PROJEKTU: Općina Donji Vidovec, Općina Legrad, Općina Tótszerdahely (HU), Mura Region EGTC (HU)

VRIJEDNOST PROJEKTA: 888.876,76 €

SUFINANCIRANJE: 85% EU

VRIJEME PROVEDBE PROJEKTA: od 9. mjeseca 2020. godine, 24 mjeseca

AKTIVNOSTI NA PROJEKTU: izgradnja turističkog objekta u Goričanu, unaprjeđenje umjetnog jezera u Tótszerdahely-u, izgradnja tradicionalnog etnološkog parka u Donjem Vidovcu, nabava solarnog čamca te organizacija turističkih obilazaka (Općina Legrad), postavljanje 8 odmorišta za turiste u Hrvatskoj i Mađarskoj uz rijeke Muru i Dravu u blizini pontonskih pristaništa nabavljenih na projektu „Two Rivers One Goal“, postavljanje pametnih biciklističkih točaka (2 u HR, 1 u HR)


Two Rivers one Gosl II – karta

25.10.2022. U projektu “Two Rivers one Goal II” jedan od zadataka partnera bila je izrada interaktivne mape sa prikazom objekata hotelske i ugostiteljske ponude na području projektnih partnera. Na sljedećem linku možete pogledati mapu. https://maphub.net/embed/166289?button=0&directions=1&geolocation=1

Vožnja solarnim čamcom 03.09. i 04.09.

22.08.2022. Pozivamo sve zainteresirane posjetitelje, velike i male, na besplatnu vožnju solarnim čamcem na jezeru Šoderica u subotu, 3. rujna s početkom u 15:00 do 18:00 sati i nedjelju, 4. rujna s početkom u 15:00 do 18:00 sati Prijave se mogu napraviti putem e-maila: opcina-legrad@kc.t-com.hr ili maljakjelena@gmail.com Čamac je nabavljen u sklopu projekta SUSTAINABLE WATER TOURISM…

Održana je vožnja brodom sa Razvojnom agencijom PORA

18.08.2022. U sklopu projekta “Two Rivers one Goal II” ,u srijedu 17.08.,održana je vožnja sa Razvojnom agencijom PORA i njenim zaposlenicama.  PORA je agencija koja pruža stručnu podršku Općini Legrad u većini projekata koje provodi, i suradnja je izuzetno uspješna.

Vožnja solarnim čamcem u sklopu projekta “Two Rivers one Goal II”

13.07.2022. Održana je vožnja u sklopu projekta „Two Rivers one Goal II“ , Sustainable water tourism (HUHR 1901/2.1.2/0028) ,na kojoj su prisustvovali direktor turističke zajednice grada Koprivnice, Renato Labazan, te ispred turističke zajednice Središnje Podravine, općinski načelnik Mirko Perok, te zainteresirane turističke agencije sa svojim predstavnicima u svrhu prepoznavanja turističkog potencijala i atrakcija te buduće promocije…

Sastanak projektnih partnera u Legradu -“Two Rivers one Goal II”

29.03.2022. U utorak, 22. ožujka održan je sastanak projektnih partnera vezano za napredak projekta „ Two Rivers one Goal II“ u Društvenom domu u Legradu. Sastanku su prisustvovali Općina Goričan, Općina Legrad, Općina Donji  Vidovec, Općina Tótszerdahely i Europska grupacija za teritorijalnu suradnju- Regija Mura. Projekt „Two Rivers one Goal II“ započeo je u rujnu,2020. te…