EU projekt – Two Rivers One Goal II

NAZIV PROJEKTA: Sustainable water tourism along Drava and Mura river II, akronim: Two Rivers One Goal II

NOSITELJ PROJEKTA:  Općina Goričan

PARTNERI NA PROJEKTU: Općina Donji Vidovec, Općina Legrad, Općina Tótszerdahely (HU), Mura Region EGTC (HU)

VRIJEDNOST PROJEKTA: 888.876,76 €

SUFINANCIRANJE: 85% EU

VRIJEME PROVEDBE PROJEKTA: od 9. mjeseca 2020. godine, 24 mjeseca

AKTIVNOSTI NA PROJEKTU: izgradnja turističkog objekta u Goričanu, unaprjeđenje umjetnog jezera u Tótszerdahely-u, izgradnja tradicionalnog etnološkog parka u Donjem Vidovcu, nabava solarnog čamca te organizacija turističkih obilazaka (Općina Legrad), postavljanje 8 odmorišta za turiste u Hrvatskoj i Mađarskoj uz rijeke Muru i Dravu u blizini pontonskih pristaništa nabavljenih na projektu „Two Rivers One Goal“, postavljanje pametnih biciklističkih točaka (2 u HR, 1 u HR)


Održana početna konferencija projekta „Two Rivers One Goal II“ u Goričanu

16.10.2020. Dana 15. listopada 2020. godine u Goričanu je održana početna konferencija prekograničnog projekta „Two Rivers one Goal II“. Projekt je nastavak završenog projekta „Two Rivers one Goal“ koji se provodio od 2017. do 2019. godine. Ukupna vrijednost projekta je 888.876,76 eura, a 85 %  sufinancirano je sredstvima Europske unije putem prekograničnog programa Interreg Mađarska –…