EU projekt – Two Rivers One Goal II

NAZIV PROJEKTA: Sustainable water tourism along Drava and Mura river II, akronim: Two Rivers One Goal II

NOSITELJ PROJEKTA:  Općina Goričan

PARTNERI NA PROJEKTU: Općina Donji Vidovec, Općina Legrad, Općina Tótszerdahely (HU), Mura Region EGTC (HU)

VRIJEDNOST PROJEKTA: 888.876,76 €

SUFINANCIRANJE: 85% EU

VRIJEME PROVEDBE PROJEKTA: od 9. mjeseca 2020. godine, 24 mjeseca

AKTIVNOSTI NA PROJEKTU: izgradnja turističkog objekta u Goričanu, unaprjeđenje umjetnog jezera u Tótszerdahely-u, izgradnja tradicionalnog etnološkog parka u Donjem Vidovcu, nabava solarnog čamca te organizacija turističkih obilazaka (Općina Legrad), postavljanje 8 odmorišta za turiste u Hrvatskoj i Mađarskoj uz rijeke Muru i Dravu u blizini pontonskih pristaništa nabavljenih na projektu „Two Rivers One Goal“, postavljanje pametnih biciklističkih točaka (2 u HR, 1 u HR)


Osvojite spust rijekom Dravom solarnim čamcem! – POPUNJENA SVA MJESTA –

10.08.2021. Općina Legrad organizira spust solarnim čamcem 22. kolovoza 2021. godine (nedjelja) s početkom u 10 sati. Spust kreće od navoza za brodove u Donjoj Dubravi a završava na Halasz Csardi u Legradu. Tokom spusta staje se na Dravskom sprudu te je predviđeno vrijeme za kratko osvježenje i kupanje u rijeci Dravi. Sa sobom uzmite piće,…

Općina Legrad predstavila solarni čamac u sklopu Interreg projekta

03.05.2021. U subotu, dana 1. svibnja 2021. godine predstavljen je mještanima i posjetiteljima općine Legrad čamac na solarni pogon nabavljen u sklopu projekta akronima Two Rivers one Goal II, pod nazivom Sustainable water tourism along Mura and Drava River II sufinanciranog iz Interreg V-A Programa suradnje Mađarska-Hrvatska Programa 2014-2020. Čamac je isporučila hrvatska tvrtka Flammifer iz…

Potpisan ugovor o nabavi solarnog čamca

04.02.2021. U utorak, 2.veljače 2021. godine,u sjedištu tvrtke Flammifer potpisan je ugovor o isporuci solarnog čamca za prijevoz posjetitelja. Ugovore su potpisali općinski načelnik Ivan Sabolić i direktor tvrtke Flammifer Goran Žugec. Vrijednost čamca je 487.315,00 kuna, a sličan čamac već se koristi u NP Lonjsko polje. Čamac se nabavlja  kroz projekt Two rivers, one goal…

Održana početna konferencija projekta „Two Rivers One Goal II“ u Goričanu

16.10.2020. Dana 15. listopada 2020. godine u Goričanu je održana početna konferencija prekograničnog projekta „Two Rivers one Goal II“. Projekt je nastavak završenog projekta „Two Rivers one Goal“ koji se provodio od 2017. do 2019. godine. Ukupna vrijednost projekta je 888.876,76 eura, a 85 %  sufinancirano je sredstvima Europske unije putem prekograničnog programa Interreg Mađarska –…