EU projekt – Šetnica na TRC Šoderica

NAZIV PROJEKTA: Promicanje održivog razvoja prirodne baštine Općine Legrad, Šetnica na TRC Šoderica

VODEĆI PARTNER: Općina Legrad

OSTALI PARTNERI: PORA Regionalna razvojna agencija Koprivničko-križevačke županije  i Javna ustanova za upravljanje zaštićenim dijelovima prirode na području Koprivničko-križevačke županije

VRIJEDNOST PROJEKTA: 4.839.671,00 kuna

IZNOS KOJI OTPADA NA PRORAČUN OPĆINE LEGRAD: 1.170.674,58 kuna

EU SUFINANCIRANJE: 85%

VRIJEME PROVEDBE PROJEKTA: Trajanje projekta je 46 mjeseci, od veljače 2017. godine do siječnja 2021. godine

AKTIVNOSTI NA PROJEKTU: Uređenje šetnice na Šoderici u ukupnoj dužini od 1,5 km, postavljanje javne rasvjete, izgradnja 2 vidikovca te postavljanje urbanih sadržaja(klupe i koševi za smeće) na navedenoj šetnici, nabava 10 električnih bicikala i hibridno vozilo za prijevoz posjetitelja, postavljanje edukativnih tabli uz šetnicu, izgradnja 2 dječja igrališta, izrada akcijskog plana za upravljanje posjetiteljima, edukacije, radionice iz područja prirodne baštine (promotivni materijali i edukacija posjetitelja), zapošljavanje i edukacija jedne osobe kao turističkog vodiča na 24 mjeseca.

Službenoj stranici projekta možete pristupiti putem poveznice: https://prirodna-bastina-soderica.eu/  


Dan planeta Zemlje- DV “Dabrić” izlet na Šodericu

21.04.2023. Povodom Dana planeta Zemlje polaznici DV “Dabrić” posjetili su jezero Šoderica. Općina Legrad u suradnji sa Javnom ustanovom za upravljanje zaštićenim dijelovima prirode na području Koprivničko-križevačke županije te ravnateljicom Željkom Kolar i stručnom suradnicom Martom Lenac, organizirali su edukaciju na poučnoj stazi te zanimljivu radionicu na temu zaštite okoliša i prirodnih bogatstva na šetnici koja…

ZAVRŠENA USPJEŠNA PROVEDBA PROJEKTA „PROMICANJE ODRŽIVOG RAZVOJA PRIRODNE BAŠTINE OPĆINE LEGRAD“

28.05.2021. Projekt „Promicanje održivog razvoja prirodne baštine Općine Legrad“ ukupne vrijednosti 4,8 milijuna kuna koji je sufinanciran EU sredstvima iz Europskog fonda za regionalni razvoj u iznosu nešto većem od 3,6 milijuna kuna završava s provedbom koja je trajala od 01. veljače 2017. godine do 31. svibnja 2021. godine. Održavanjem završne i press konferencije 27. svibnja…

Održana online radionica i predstavljanje Akcijskog plana upravljanja posjetiteljima i Studija valorizacije prirodnih vrijednosti u sklopu projekta “Promicanje održivog razvoja prirodne baštine Općine Legrad”

20.05.2021. Provedba projekta „Promicanje održivog razvoja prirodne baštine Općine Legrad“ koji je financiran sredstvima Europske unije, bliži se kraju te su u tijeku završne aktivnosti na provedbi projekta, odnosno organizacija i održavanje još nekoliko terenskih radionica. S ciljem predstavljanja važnih dokumenata izrađenih u okviru provedbe projekta – „Akcijski plan upravljanja posjetiteljima na području Općine Legrad, monitoring…

Održan 8. sastanak projektnih partnera u okviru projekta „Promicanje održivog razvoja prirodne baštine Općine Lergad”

15.02.2021. U okviru provedbe projekta „Promicanje održivog razvoja prirodne baštine Općine Legrad“ dana 12. veljače 2021. godine održan je osmi sastanak projektnih partnera, predstavnika Općine Legrad, Javne ustanove za upravljanje zaštićenim dijelovima prirode na području Koprivničko-križevačke županije i Razvojne agencije PORE KKŽ. Tema sastanka bile su do sada provedene aktivnosti i aktivnosti koje su još u…

Nabava električnih bicikala i hibridnog vozila u sklopu projekta Promicanje održivog razvoja prirodne baštine Općine Legrad

04.06.2020. Općina Legrad je nositelj projekta Promicanje održivog razvoja prirodne baštine Općine Legrad koji se financira iz Europskog fonda za regionalni razvoj. Iznos sufinanciranja iznosi 3.668.996,42 kuna dok ukupna vrijednost projekta iznosi 4.839.671,00 kuna. Vrijeme trajanja projekta je 46 m jeseci, od 1. veljače 2017. godine do 1. siječnja 2021. godine. Općina Legrad provodi projekt u…