Eu projekt – Pomoć je moć

NAZIV PROJEKTA: Zaželi – Program zapošljavanja žena, Pomoć je moć

NOSITELJ PROJEKTA: Općina Legrad

PARTNERI NA PROJEKTU: Općina Koprivnički Bregi, Općina Podravske Sesvete, Općina Gola, Općina Ferdinandovac, Općina Koprivnički Ivanec, HZZ, Centar za socijalnu skrb Koprivnica, Centar za socijalnu skrb Đurđevac

VRIJEDNOST PROJEKTA: 1.392.977,00 kn

SUFINANCIRANJE: 85% EU, 15% RH

VRIJEME PROVEDBE PROJEKTA: od 9. mjeseca 2020. godine, 18 mjeseci

CILJ PROJEKTA: unaprijediti radni potencijal žena s nižom razinom obrazovanja zapošljavanjem u lokalnoj zajednici s ciljem ublažavanja posljedica njihove nezaposlenosti i rizika od siromaštva te ujedno potaknuti socijalnu uključenost i povećati razinu kvalitete života krajnjih korisnika na području 6 Jedinica lokalne samouprave u Koprivničko-križevačkoj županiji. Ciljanu skupinu čini 15 žena pripadnica ranjivih skupina, a krajnji korisnici su 90 starijih osoba i osoba u nepovoljnom položaju.

Svi postupci javne nabave projekta nalaze se na: Javna nabava


Završna konferencija projekta “Pomoć je moć”

07.03.2022. Uspješno završen projekt „Pomoć je moć“   Općina Legrad u suradnji sa partnerima općinama Ferdinandovac, Koprivnički Ivanec, Koprivnički Bregi, Gola i Podravske Sesvete uspješno je završila projekt „Pomoć je moć“ nastavak programa „Zaželi – Programa zapošljavanja žena“, koji je bio financiran bespovratnim sredstvima  iz Europskog socijalnog fonda ,Operativnog  programa Učinkoviti ljudski potencijali (2014-2020) i u…

ODRŽAN SASTANAK PROJEKTNIH PARTNERA U OKVIRU PROJEKTA “POMOĆ JE MOĆ”

26.02.2021. Dana 25. veljače 2021. godine u dvorani Osnovne škole Legrad u općini Legrad održan je sastanak projektnih partnera u okviru projekta „Pomoć je moć“  koji se financira iz Europskog socijalnog fonda, temeljem Operativnog programa Učinkoviti ljudski potencijali 2014.-2020. Ugovor o dodjeli bespovratnih sredstava je potpisan 4. rujna 2020. godine a partneri na projektu su Hrvatski…

Obavijest mještanima – upisivanje korisnika u sklopu projekta “POMOĆ JE MOĆ”

18.01.2021. OBAVIJEST MJEŠTANIMA    U sklopu projekta „POMOĆ JE MOĆ“, Općina Legrad zaposlila je 3 gerontodomaćice koje će obilaziti starije i nemoćne osobe na području općine.  Ovim putem obavještavamo mještane ukoliko imaju potrebu za gerontodomaćicom da nam se jave na broj 835-051 kako bi uzeli podatke i uključili vas u program.