Eu projekt – Pomoć je moć

NAZIV PROJEKTA: Zaželi – Program zapošljavanja žena, Pomoć je moć

NOSITELJ PROJEKTA: Općina Legrad

PARTNERI NA PROJEKTU: Općina Koprivnički Bregi, Općina Podravske Sesvete, Općina Gola, Općina Ferdinandovac, Općina Koprivnički Ivanec, HZZ, Centar za socijalnu skrb Koprivnica, Centar za socijalnu skrb Đurđevac

VRIJEDNOST PROJEKTA: 1.392.977,00 kn

SUFINANCIRANJE: 85% EU, 15% RH

VRIJEME PROVEDBE PROJEKTA: od 9. mjeseca 2020. godine, 18 mjeseci

CILJ PROJEKTA: unaprijediti radni potencijal žena s nižom razinom obrazovanja zapošljavanjem u lokalnoj zajednici s ciljem ublažavanja posljedica njihove nezaposlenosti i rizika od siromaštva te ujedno potaknuti socijalnu uključenost i povećati razinu kvalitete života krajnjih korisnika na području 6 Jedinica lokalne samouprave u Koprivničko-križevačkoj županiji. Ciljanu skupinu čini 15 žena pripadnica ranjivih skupina, a krajnji korisnici su 90 starijih osoba i osoba u nepovoljnom položaju.

Svi postupci javne nabave projekta nalaze se na: Javna nabava


ODRŽAN SASTANAK PROJEKTNIH PARTNERA U OKVIRU PROJEKTA “POMOĆ JE MOĆ”

26.02.2021. Dana 25. veljače 2021. godine u dvorani Osnovne škole Legrad u općini Legrad održan je sastanak projektnih partnera u okviru projekta „Pomoć je moć“  koji se financira iz Europskog socijalnog fonda, temeljem Operativnog programa Učinkoviti ljudski potencijali 2014.-2020. Ugovor o dodjeli bespovratnih sredstava je potpisan 4. rujna 2020. godine a partneri na projektu su Hrvatski…

Obavijest mještanima – upisivanje korisnika u sklopu projekta “POMOĆ JE MOĆ”

18.01.2021. OBAVIJEST MJEŠTANIMA    U sklopu projekta „POMOĆ JE MOĆ“, Općina Legrad zaposlila je 3 gerontodomaćice koje će obilaziti starije i nemoćne osobe na području općine.  Ovim putem obavještavamo mještane ukoliko imaju potrebu za gerontodomaćicom da nam se jave na broj 835-051 kako bi uzeli podatke i uključili vas u program.Predstavljen projekt “Pomoć je moć”

09.09.2020. Dana 8. rujna predstavljen je projekt “Pomoć je moć”, nastavak projekta Zaželi, čiji je nositelj Općina Legrad. Ugovor o dodjeli bespovratnih sredstava je potpisan 4. rujna 2020. godine. Partneri na projektu su Hrvatski zavod za zapošljavanje, Područni ured Križevci, Centri za socijalnu skrb Koprivnica i Đurđevac, Općine Koprivnički Bregi, Podravske Sesvete, Gola, Ferdinandovac i Koprivnički…