Legrad and Ortilos on bike

NAZIV PROJEKTA: Legrad and Ortilos on bike

VODEĆI PARTNERI: Nemzeti Infrastruktura Fejleszto Zrt.

OSTALI PARTNERI: Općina Ortilos i Općina Legrad

VRIJEDNOST PROJEKTA: 1.518.097,30 eura

IZNOS KOJI OTPADA NA PRORAČUN OPĆINE LEGRAD: 227.714,6 eura

EU SUFINANCIRANJE: 85%

VRIJEME PROVEDBE PROJEKTA: 2007-2014 (završen)

AKTIVNOSTI NA PROJEKTU: poboljšanje uvjeta za biciklistički turizam unutar općina Legrad i Ortilos.


Sastanak načelnika Legrada i Ortilosa

26.02.2016. U četvrtak , 25. veljače Općinu Legrad posjetila je načelnica mađarskog mjesta Ortilos, sa kojim Legrad ima potpisanu povelju o bratimljenju. Tema sastanka bila je prijava na tri projekta između dvije Općine. Prvi projekat je obilježavanje Dana Zrinskih koji općine već dugi niz godina obilježavaju. Dogovoreno je da će tom prilikom biti organizirana dvodnevna manifestacija….

Radni sastanak Općine Legrad i Općine Ortilos

19.11.2015. Nastavak suradnje dviju bratskih općina, Legrad i Ortilos, dogodio se 17. studenog 2015. godine sastankom općinskih čelnika. Sastanak se održao u Mađarskoj, a osim načelnika sastanku je prisustvovao projekt menadžer Eu projekata Zoltan Pamer. Dvije općine dogovorile su suradnju na dva nova projekta, odnosno na proširenju biciklističkih staza. Podsjećamo da su spomenute općine u 2013….

Sastanak s načelnicom Općine Őrtilos

09.03.2015. Općinski načelnik je u petak, 6. ožujka 2015. godine, održao sastanak s načelnicom Općine Őrtilos u vezi planiranja daljnjih projekata u okviru EuroVelo projekta. Radi se o biciklističkoj mreži koja se sastoji od 14 vrlo dugačkih ruta koje povezuju i ujedinjuju čitav Europski kontinent. Završetak izgradnje cijele mreže predviđa se do kraja 2020. godine. Što…

Završna konferencija Eu projekta u Ortilosu

22.12.2014. U Ortilosu je, 18. prosinca 2014. godine održana, završna konferencija projekta “Legrad and Ortilos on bike” za mađarsku stranu. Konferenciji su prisustvovali, sa hrvatske strane, općinski načelnik Ivan Sabolić, voditeljica JUO Općine Legrad Vesnica Cvetnić, te općinski vijećnici Ivica Rašanec i Stjepan Kuruc. Konferencija je otvorena u Domu kulutre, a nastavljena je obilaskom izgrađenih biciklističkih…

Načelnik u posjeti Općini Ortilos

20.11.2014. U petak, 14. studenog 2014. godine općinski načelnik posjetio je prijateljsku Općinu Ortilos u Mađarskoj. Razlog posjeta je bio pregled radova na EU projektu “Legrad and Ortilos on bike.” Načelnik se uvjerio da su radovi u viskom stupnju pripreme za asfaltiranje. U sklopu posjeta, u razgovaralo se o nastavku suradnje između dviju općina, pogotovo na…