EU projekt – Europe on a Doorstep

NAZIV PROJEKTA: EUROPE ON A DOORSTEP

VODEĆI PARTNERI: Vila Boa do Bispo (Portugal)

OSTALI PARTNERI: općine i organizacije iz Bugarske, Poljske, Latvije, Srbije, Grčke, Makedonije, Italije, Hrvatske, Španjolske i Rumunjske.

AKTIVNOSTI NA PROJEKTU: Cilj projekta je približiti stanovnike Europske unije u godini EU izbora ali i poslije. Cilj je i uspostaviti kooperaciju, razmjenu iskustava, podizanje kapaciteta uključenih zajednica i razviti plan aktivnosti za EU izbore 2019.Završio projekt EU on the doorstep

28.01.2020. Od 22. do 25. siječnja u gradu Bitola u Sjevernoj Makedoniji održana je završna konferencija projekta EU on the doorstep. Cilj projekta je bilo potaknuti mlade na bavljenje volonterstvom i društveno korisnim radom. Susret u Bitoli bio je posljednji, nakon susreta u Portugalu, Poljskoj, Grčkoj, Estoniji i Srbiji. Na projektu je sudjelovalo 10 partnera iz…

Održan je 5. susret u sklopu projekta EU on the doorstep

02.12.2019. Od 25. do 28. studenog 2019. godine u Beogradu u Srbiji održan je 5. susret u sklopu projekta EU on the doorstep. Domaćin ovoga projekta bila je CET Platforma, koja se bavi radom s mladima i vrlo je aktivna u EU projektima. Susretu je prisustovao općinski načelnik Ivan Sabolić. Susret  je započeo prezentacijom i konferencijom…

4. susret partnera u sklopu projekta Europe on a doorstep

24.10.2019. Od 15. do 18. listopada 2019. godine delegacija Općine Legrad posjetila je Estoniju i njen glavni grad Tallinn gdje je održan 4. susret partnera u sklopu projekta Europe on a doorstep. Prvi dan održano je predavanje u Kesklinna Noortekeskus gdje su nas dočekali predstavnici iz Youth Sennate Tallinn-a. Predočili su nam svoj rad i na…

Sudjelovanje na 3. sastanku u sklopu projekta Europe on a doorstep

21.06.2019. Od 17. do 20. lipnja 2019. godine, općinski načelnik je sudjelovao na seminarima na temu „europske svijesti“ u grčkom gradu Trikali u sklopu programa „Europe on a Doorstep“ koji je sufinanciran od strane programa Europa za građane. Seminari su se sastojali od analize rezultata izbora za Europski parlament održanih ove godine te podjele iskustva i…