Dječji vrtić “Dabrić”

Vježba evakuacije i spašavanja DV Dabrić

29.06.2023. Danas, 29. lipnja održana je evakuacijska vježba u DV Dabrić. U prvom dijelu djeca i odgajatelji upoznati sa svojim zadaćama i postupcima koje moraju provesti u slučaju požara dok su u drugom dijelu djeca zajedno sa odgajateljima uvježbavali kako sigurno provesti evakuaciju i spašavanje. https://opcinalegrad.hr/wp-content/uploads/2023/06/video-6a8c27b07a934ac39b3d75d6182c2950-V.mp4 https://opcinalegrad.hr/wp-content/uploads/2023/06/video-f9e69945c7a76257360b42ccfc6f6a2b-V.mp4

Dan sporta- DV Dabrić

22.05.2023. Dječji vrtić Dabrić obilježio je Dan sporta. Odgojne skupine Leptirići i Pčelice imale su različite sportske aktivnosti koje je Ivan Gerendaj osmislio i prilagodio uzrastu djece. Dan sporta obilježen je u Sportskom centru Fizeš na nogometnom igralištu. Djeca su učila o važnosti kretanja i boravka na svježem zraku kroz igru i zabavu, čemu se oni…

Dan planeta Zemlje- DV “Dabrić” izlet na Šodericu

21.04.2023. Povodom Dana planeta Zemlje polaznici DV “Dabrić” posjetili su jezero Šoderica. Općina Legrad u suradnji sa Javnom ustanovom za upravljanje zaštićenim dijelovima prirode na području Koprivničko-križevačke županije te ravnateljicom Željkom Kolar i stručnom suradnicom Martom Lenac, organizirali su edukaciju na poučnoj stazi te zanimljivu radionicu na temu zaštite okoliša i prirodnih bogatstva na šetnici koja…

Uskršnja radionica – DV “Dabrić”

05.04.2023. Uoči najvećeg kršćanskog blagdana Uskrsa, u skupini Leptirići organizirana je uskršnja radionica na kojoj su sudjelovala djeca i njihovi roditelji zajedno sa odgojiteljicama. Na radionici su djeca uz pomoć svojih roditelja izradila prigodne i tradicionalne ukrase za nadolazeći blagdan. Ugodno ozračje te zabavne i kreativne aktivnosti, uz aktivno sudjelovanje roditelja pridonose stvaranju suradničkog odnosa izeđu…

Proljeće u Dječjem vrtiću “Dabrić”

28.03.2023. Obilježen je dolazak proljeća u Dječjem vrtiću “Dabrić” kroz aktivnost sadnje proljetnica. Djeca su sadila i zalijevala proljetnice koje su roditelji donijeli, a usput su naučili i nešto o cvijeću i njihovom značaju u prirodi. Ulaz u vrtić sad krase jaglaci, ciklame i tratinčice.