Dječji vrtić “Dabrić”

Božićna priredba DV “Dabrić”

15.12.2022. Božićna priredba DV „Dabrić“ održana je u srijedu, 14.prosinca. Odgojiteljice i djeca pripremili su božićne pjesme i recitacije koje su bile vođene sloganom : „Mir, radost i veselje, to su naše božićne želje!“. Na početku priredbe, Općinski načelnik Ivan Sabolić i ravnateljica DV „Dabrić“ obratili su se kratkim uvodnim govorom, te poželjeli svima ugodne blagdane….


Dan izumitelja u dječjem vrtiću „Dabrić“

10.11.2022. U vrtiću „Dabrić“ održan je Dan izumitelja. Dado Gres, roditelj dvoje vrtićaraca, ali i profesor fizike u OŠ Legrad, izvodio je znanstvene pokuse i time je oduševio sve prisutne mališane.  Svjetski dan Dan izumitelja je međunarodni praznik izumitelja koji se u Europi obilježava 09. studenog. Vrlo je važno poticati djecu na kreativnost, a  raznim pokusima…

Dječji tjedan u DV “Dabrić”

04.10.2022. Obilježavanje Dječjeg tjedna započelo je u ponedjeljak 3. listopada. U vrtiću je povodom toga organizirana predstava “Pažnja, pažnja-dar s neba; vanzemaljac ili beba”. Dječji tjedan se tradicionalno obilježava u prvom tjednu listopada, a prvi dan u tome tjednu kao Međunarodni dan djeteta.  Svrha je istaknuti važnost dječjih prava zajamčenih Konvencijom o pravima djeteta te djetetov…

Posjet stomatologinje Lare Zrna Dječjem vrtiću “Dabrić”

04.10.2022. U prijepodnevnim satima, prije ručka, polaznike vrtića posjetila je stomatologinja Lara Zrna i medicinska sestra Marija Horvat, a one su djeci objasnile zašto je važno prati zube, to jest važnost oralne i dentalne higijene. Objasnile su i zašto djeca moraju ići kod zubara od najranije dobi, te da se ne treba bojati zubara. U fotogaleriju…